ABIMATERJALID JA JUHENDID RAAMATUKOGUHOIDJALE

 

Kataloogimisjuhendid rahvaraamatukogudele

 • Raamatu kataloogimisjuhend (MARC21) rahvaraamatukogudele SIIT
  (Koostanud Sirje Nilbe)
 • Kaarditeavikute kataloogimine rahvaraamatukogudes SIIT
  (Koostanud  Tiina Kruup) 
 • Muusikalise auvise kataloogimine rahvaraamatukogudes SIIT
  (Koostanud Marika Koha)  
 • Nootide  kataloogimine rahvaraamatukogudes SIIT
  (Koostanud  Tiina Sokk) 
 • Kui on abi vaja e-lugeri, lauamängu, spordivahendi, plakati, kalendri vm kirjeldamisel, siis leiab rohkem juhendeid ELNET Konsortsiumi kodulehelt

MARC 21: MARC 21 STANDARDS (The Library of Congress)

 

Soovitusi kooli- ja rahvaraamatukogu ühendamiseks

Mitmel pool Eestis (nagu ka maailmas) on mitmeid raamatukogusid eri põhjustel liidetud. Raamatukogus kaasaegsete teenuste pakkumiseks on vahel ümberkorraldused vältimatud. Ühendamine on tingitud kohalikest oludest ja vajadustest ning peab garanteerima selle, et teenuse kättesaadavus paraneks ja muutuks kvaliteetsemaks. Arvestada tuleb erinevaid kasutajagruppe, kes ei tohi hakata üksteist segama (vanemad inimesed ei tohi tunda end tõrjutuna kärarikaste laste tõttu jne).

Kooli- ja rahvaraamatukogu ühendamine on tekitanud küsimusi: mida see endaga kaasa toob ja kuidas oleks kõige mõistlikum ühendamist korraldada? Alljärgneva ülevaate on kokku pannud Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu all tegutsev maaraamatukogude sektsioon, lähtudes Eestis ühendatud raamatukogude kogemustest. Ülevaate eesmärgiks on olukorda selgitada ja jagada soovitusi, mida ühendamise puhul tuleks arvestada nii raamatukogudel kui ka omavalitsustel, kes nende tegevuse ja elanike kvaliteetse teenindamise eest.

Abimaterjali leiad SIIT

 

Autoriõigusest raamatukoguhoidjale

Euroopa autoriõiguse reform

 • Teema on olnud aktuaalne alates septembrist 2016 ja kõige julgema prognoosi järgi võetakse direktiiv vastu 2019 kevadel, alates millest läheb veel kuni 2a kui direktiiv rakendub siseriiklikes õigustes.
  4. juunil 2018 toimunud LIBERi webinari slaidid annavad teemast huvitatuile hea ülevaate autoriõiguse reformi raamatukogusid mõjutavatest punktidest ja seadusandliku otsustusprotsessi ajakavast.
  Slaidid ja muu materjal vt SIIT
 
Infoks

 

Asutuse Facebooki'i lehekülje loomine  SIIT  

 (Koostanud Tallinna Keskraamatukogu)

 

KALENDER

Aprill 2020
E T K N R L P
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3