ERÜ liigitamise ja märksõnastamise toimkonna päev Tartus

30. novembril 2007 külastasid ERÜ liigitamise ja märksõnastamise toimkonna liikmed Tartu Oskar Lutsu nimelist Linnaraamatukogu ja Tartu Ülikooli Raamatukogu.

Päev algas linnaraamatukogus, kus põhjaliku ülevaate raamatukogu ajaloost, tänapäevast ja tulevikuplaanidest tegi raamatukogu asedirektor Krõõt Kaljusto-Munck. Seejärel tutvusime raamatukogu haruldaste raamatute koguga ja laenutusosakonna tehnoloogiliste uuendustega. Põhjalikuma ringkäigu tegime hanke/töötlusosakonnas, kus osakonnajuhataja Ülli Tõnissoo tutvustas meile oma töömuresid ja –rõõme. Silma jäid osakonna kitsad tööruumid, mis ei ole  töötajaid õnneks raamatukogust eemale peletanud.

Pärast lõunapausi läksime külla Tartu Ülikooli Raamatukogule. Väga huvitava ettekandega esines ülikooli raamatukogu direktor Martin Hallik, kellele kuulajad said ka küsimusi esitada. Seejärel tutvustas erialainfo osakonna tööd referent Ivika Pall. Saime ülevaate sellest, kuidas korraldatakse raamatukogus tudengitele eralainfo koolitusi. Üliõpilaste poolt teostatud erinevate otsingute põhjal selgus, millal on otstarbekam kasutada märksõna-, millal sõnaotsingut. Liigitamisosakonna juhataja Tiiu Tarkpea juhtimisel käisime vaatamas raamatukogu erinevaid lugemissaale ja laenutuspunkte. Proovisime ka laenutada raamatut laenutusautomaadi abil, aga tehnika vedas sedapuhku alt. Sisuka päeva lõpetasime kolleegide juures, kus raamatukogu liigitajad-märksõnastajad rääkisid oma probleemidest.


Malle Lang
TTÜR