EESTI RAAMATUKOGUHOIDJATE ÜHING

ESTONIAN LIBRARIANS ASSOCIATION

Eesti raamatukoguhoidjate X kongress „Vali raamatukogu!“. Eelinformatsioon

Eesti raamatukoguhoidjate X kongress

„Vali raamatukogu!“

Eelinformatsioon

e_rmtkhoid_x

20.-21. mai 2013 Pärnu, konverentsikeskus Strand
(majutus samas hotellis)


Korraldaja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing

Käsitletavad teemad
Raamatukogud multimediaalses maailmas
Püüame saada riigi poolset vaadet raamatukogudele ning vaadata digitaalsesse tulevikku.

Raamatukogu kui sotsiaalne ruum
Rahvusraamatukogu on avatud  kõigile, ülikooliraamatukogu kui õpikeskus ja osa avalikust ruumist, kuidas näeb raamatukogu tudeng, ootused rahvaraamatukogule.
Järgneb diskussioon ning arutelu aktuaalsetest päevaprobleemidest

Ootused raamatukoguhoidjatele
Sõna saavad kõrgkoolid, räägitakse koolitusvõimalustest ning kutsestandardist ja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingust kui ühendavast lülist.

Inovatsioon ja arendused raamatukogudes
Selles teemablokis katsetame uut ettekandeformaati Pecha Kucha. See tähendab esitlust, mis koosneb 20-st slaidist ning iga slaidi juures on esinejal aega rääkida 20 sekundit. Kogu ettekande pikkuseks on 6 min ja 40 sek. Soovitav on juba ettekannet tehes panna slaidi automaatvahetuse ajaks 20 sekundit, et ettekande ajal slaidide vahetuse peale mitte mõelda.
Selline esitlusviis lubab maksimaalselt köita kuulajate tähelepanu, sest ettekande aeg on lühike ning kasutatavad slaidid ei ole osalejatele väga kaua tutvumiseks ees. Lühem ettekanne on sobilik ka nendele, kes igapäevaselt üritustel ei esine.
Kutsume raamatukogusid tutvustama oma uusi arendusi ning IT-lahendusi, jagama oma kogemust või teadmist, mis võiks teistelegi huvitav ja kasulik olla.  Esinemissoovist andke palun teada 28. märtsiks aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Ootame põnevaid ettekandeid 10-15 esinejalt.

Ettekannete kuulamise kõrval kutsume kõiki üles ka aktiivselt kaasa lööma.
Selleks annab hea võimaluse kongressi ajal korraldatav stendinäitus, kus saab kolleegidele tutvustada ettevõtmisi, mis väärivad järgimist, üritusi, mille üle olete uhked, projekte, mis on andnud põhjust rõõmustada, aga ka lõbusat ühistegevust raamatukogu sees. Oodatud on plakati-vormis kajastused eelkõige viimase viie aasta jooksul toimunust. Täpsem info laekub lähiaegadel.

Täpsem kava ning info registreerimise ja osavõtumaksu kohta laekub hiljemalt märtsikuus.

Kui on küsimusi, siis kirjutage palun See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

KALENDER

Jaanuar 2022
E T K N R L P
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

TULEKUL

Sündmused puuduvad

Suurenda

Kontrastsus