EESTI RAAMATUKOGUHOIDJATE ÜHING

ESTONIAN LIBRARIANS ASSOCIATION

Ilmunud „RAAMATUKOGU” 1/2013

rk1_13

"Raamatukogu" nr 1 peateema on raamatukogutöötaja erialaharidus.

Tallinna Ülikooli Infoteaduste Instituudi direktor Tiiu Reimo kirjutabki avaveerus kõrgharidusreformist, tasuta haridusest, erialahariduse sisust ja pidevõppest.

Kõigepealt kolmas ja ühtlasi viimane osa Kate-Riin Kondi ja Signe Jantsoni raamatukoguhoidjate hoiakute analüüsist. Nüüd on fookuses raamatukoguhoidjate eneseteostusvõimalused. 2012. aastal kaitses TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias lõputöö Ere Tammeorg, kes on uurinud keskraamatukogude raamatukoguhoidjate haridust, kutsekvalifikatsiooni ja töötasu. Selgus, et suurim probleem on töötajaskonna vananemine ja erialaharidusega noorte vähene juurdetulek.

Tallinna Ülikooli Infoteaduste Instituudi infoteaduse eriala vilistlasuuringu tulemustest annab ülevaate Maiken Niit. Magistritöö osana tehtud uuringust tuleb ilmsiks, et vilistlased on saadud haridusega rahul, kuid nende võõrkeelteoskus jätab soovida.
Teema lõpetab üliõpilase Andrus Heintalu essee, kus ta otsib vastust infotegevuse reklaamimise küsimustele.
Turunduse rubriigis võtab LIBER-i peakorraldaja Kristina Pai veel kord kokku möödunudsuvise rahvusvahelise konverentsi korraldamiskogemuse.
Eesti Rahvusraamatukogu 95. aastapäeva märgime ülevaadetega raamatukogu eripalgelistest tegevussuundadest. Selles numbris tutvustab digiteerimisosakonda osakonna juhataja Signe Tõnisson.
Pikemas intervjuus räägib Helsingi linnaraamatukogu Töölö harukogus töötav Mariliis Panov võõrsil toimetulekust ja Soome raamatukogundusest. Naabermaa teemat jätkab* Katri Kikas*, kes on uurinud raamatukogubusside kasutamist Soomes läbi aja.
Ülevaate saab ka ERÜ-s toimuvast. Tavapäraselt sisaldab aasta esimene ajakirjanumber ka 2012. a aastasisukorda.

Head lugemist!
Ene Riet 

 

 

KALENDER

November 2021
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

TULEKUL

Sündmused puuduvad

Suurenda

Kontrastsus