EESTI RAAMATUKOGUHOIDJATE ÜHING

ESTONIAN LIBRARIANS ASSOCIATION

Ilmunud RAAMATUKOGU 5/2013

Aasta eelviimane ajakirjanumber sisaldab igaühele midagi.

Alustame rahvaraamatukogudest. Avaveerus „Raamatukogud ja/kui  tõmbekeskused” arvab Kaili Õunapuu-Seidelberg, et haldusreformis ellujäämiseks on lähiaastatel rahvaraamatukogude tegevuses üliolulised paindlikkus ja positiivsus. Just need märksõnad iseloomustavad ka Harju Maakonnaraamatukogu, kelle esimesest aastast uutes ruumides Keila koolihoones kirjutab direktor Rutt Enok. Ta rõõmustab, sest uus ruumilahendus on tekitanud kodutunde nii lugejais kui ka töötajais.
 

 

Teadusraamatukogude poole pealt pakuvad kindlasti huvi nii ülevaade ELNET Konsortsiumi tegemistest Mare-Nelli Ilusa sulest kui ka kokkuvõte e-kataloogi ESTER kasutajate rahuloluuuringust. Seda, kataloogi ESTER 15. aastapäevale pühendatud küsitlust analüüsinud Maie Ristissaar on rahul, sest enamikule küsimustest vastati positiivses võtmes ja võib öelda, et ESTER on oma arengus heal järjel.

Novembris 80. aastapäeva pidavat Eesti Lastekirjanduse Keskust iseloomustab direktor Triin Soone väärikalt lapsemeelsena. Artiklis tuleb juttu keskuse ajaloost, kogudest ja traditsioonidest. Lasteteeninduse teema jätkub persooniloos. ERÜ-lt 2012. aasta lasteraamatukoguhoidja tiitli pälvinud Anneli Kengseppa on küsitlenud Ene Riet. Juttu tuleb muu hulgas ka neist arvukaist laste lugemist arendavaist programmidest, mille algataja Anneli on olnud.

Eesti Rahvusraamatukogu 95. sünnipäeva märgime ülevaatega Rahvusraamatukogus tegutsevast Euroopa Liidu Infokeskusest (Anu Nestor). Raamatuloo rubriigis tutvustab Sirje Lusmägi Rahvusraamatukogu arhiivkogus memoriaalkoguna säilitatavat Metsiku kogu. Saame teada, kes olid kogu omanikud ning mida luges eesti talupoeg ärkamisajal.

Arendustegevuse rubriigis teeb Aiki Tibar kokkuvõtte TTÜ Raamatukogus läbi viidud uuringust selgitamaks, kuidas hindavad lugejad raamatukogu teenuseid ja keskkonda ning milliseid uuendusi on tehtud nelja uues majas tegutsemise aasta jooksul. Kellele ja milleks on vaja institutsionaalset repositooriumi, annab TÜ digitaalarhiivi DSpace näitel ülevaate Elena Sipria-Mironov.

KALENDER

Detsember 2021
E T K N R L P
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

TULEKUL

Sündmused puuduvad

Suurenda

Kontrastsus