EESTI RAAMATUKOGUHOIDJATE ÜHING

ESTONIAN LIBRARIANS ASSOCIATION

Terviseteemadega seotud e-teenuste koolitus raamatukoguhoidjatele

Pandeemia ja selle järelmõjud kestavad maailmas ilmselt veel mõnda aega. Meil on raamatukoguhoidjatena võimalik kriisi lahendamist kiirendada ja aidata inimestel muutunud oludes paremini toime tulla, õpetades neile hädavajalikke digioskuseid. Selleks aga peame kõigepealt ise õppima ja pidevalt uueneva digimaailmaga kaasas käima. Sel aastal toimub ERÜ ja Tallinna Keskraamatukogu koostöös raamatukoguhoidjatele mõeldud veebikoolituste sari "Vajalikud e-teadmised muutunud maailmas".

 

Esimesena toimub tervist toetavate e-teenuste koolitus. Valida saab kahe aja vahel: 26. märtsil kell 13.00-15.30 või 30. märtsil kell 9.30-12.00.

Koolitusel antakse ülevaade ja õpetatakse kasutama veebilehti, äppe jm e-teenuseid, mis on seotud terviseteemadega ja/või toetavad ini mesi perioodil, mil tuleb püsida kodus:

  • Terviseameti ja kriis.ee veebilehed
  • HOIA ja testi.me äpid
  • Patsiendiportaal digilugu.ee
  • ravimiinfo.ee
  • e-apteekidest nii käsimüügi- kui ka retseptiravimite ostmise võimalused
  • eesti.ee e-posti ümbersuunamine, et riigilt jõuaks teavitused paremini kohale
  • toidu ja esmatarbekaupade ostmine e-poodidest (Barbora, Coop, Prisma, Rimi ja Selver)

Koolitusel osalejad saavad endale juhendmaterjalid, mida on võimalik kasutada õpitud teadmiste edasiandmisel raamatukogu kasutajatele. Juhendmaterjalid ja koolituse salvestus jäävad kättesaadavaks ka ERÜ veebilehel.

NB! Registreerumine on kohtade täitumise tõttu lõppenud.

Palume koolitusele registreeruda hiljemalt 25. märtsil. Kummaski grupis saab osaleda kuni 50 osalejat. Registreerimisvormi allosas saavad registreerujad lisaks märkida, milliseid digikoolitusi neil veel kindlasti vaja oleks. Need, kes seekord koolitusel ei osale, aga tahaksid samuti anda digikoolitusvajaduste kohta tagasisidet, palume kirjutada aadressil infoteenindus@tln.lib.ee . Võimalikult saadud tagasisidet arvestades toimub aasta jooksul sarjas veel kuni kaks erinevat koolitust.

KALENDER

Oktoober 2021
E T K N R L P
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Suurenda

Kontrastsus