EESTI RAAMATUKOGUHOIDJATE ÜHING

ESTONIAN LIBRARIANS ASSOCIATION

Ilmunud on Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu aastaraamat 2021/33

 


Aastaraamatu hind on 15 eurot ja seda saab osta või tellida ERÜ büroost (Liivalaia 40,Tallinn, tel. 630 7427, ela@nlib.ee)

Värskes aastaraamatus turvustavad Kairi Tilga, Krista Lepik ja Merle Linno raamatukogu võimalikku positsiooni kogukonna ankurasutusena ning seovad seda käsitlustega raamatukogude kogukondlikest rollidest. Lea Lehtmets ja Ülle Rüütel annavad ülevaate raamatukogu­hoidjate koolitusest maakondlikul tasandil.

 

 Raamatukogud üle maailma on võtmas aktiivset kogukonnakeskuse, kodanikuühiskonna ja demokraatia uuendaja, säästva arengu eestkõneleja ning kohaliku dialoogi looja rolli. ERÜ uue mõtte töörühm on sihiks seadnud tegeleda ÜRO kestliku arengu teemade sidumisega Eesti raamatukogude tegevustesse. Raamatukogunduse mõttetalgutest ja säästva arengu nädala kampaaniast teeb kokkuvõtte Veronika Raudsepp Linnupuu.

Raamatukogu kui usaldusväärse info keskus aitab jõuda tõenduspõhise infoni. Kuid kuidas muutuval infomaastikul aru saada, kas avaldatud materjal sisaldab usaldusväärseid ja kontrollitud fakte, sellest kirjutavad Kristiina Kaju ja Eva Ladva. Triinu Seppam-Saar vaatab sisse autoriõiguse seaduse muudatustele seoses Euroopa Liidu direktiivi ülevõtmisega.

Kirjanik Tõnu Õnnepalu usub, et raamat ja raamatukogu jäävad varjupaigaks ka rahututel aegadel ning Katre Riisalu tõdeb oma kirjutises, et raamatukoguhoidja amet ei kao, vaid teiseneb ning raamatukoguhoidja kuvand on lahutamatult seotud raamatute, lugemise, teadmiste poole püüdlemise ja vaimueluga, ka tulevikus.

Traditsiooniliselt esitletakse aastaraamatus meie parimatest parimaid, lisaks Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu tegemistele kajastatakse ka Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsiumi, Eesti Muusikakogude Ühenduse ja Eesti Kunstiraamatukogude Ühenduse tööd.

Traditsiooniliselt tutvustame meie parimaid ning anname ülevaate lisaks ERÜ tööle ka ELNET Konsortsiumi, EMKÜ ja EKRÜ tegemistele.

KALENDER

Detsember 2022
E T K N R L P
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Suurenda

Kontrastsus