EESTI RAAMATUKOGUHOIDJATE ÜHING

ESTONIAN LIBRARIANS ASSOCIATION

Projektikonkursist „Raamatukogud-muuseumi-noored“
2021. aastal toetuse saanud projektid

Taotleja

Projekti nimi

Projekti lühitutvustus

Toetus

Imavere Valla Avatud Noortekeskus

Kultuuriampsud muuseumis

Koduloo- ja kultuurihuvilised noored õpivad tundma oma kodukandi kultuuriväärtusi ja ajalugu ning panustavad ka ise kohalikku kultuuriellu, osaledes Eesti piimandusmuuseumi sisuloomes. Kirjutatakse ja lavastatakse lühin äidend ja korraldatakse kohvikusari “Kultuuriampsud”. Luuakse muuseumi eksponaate tutvustavad videoklipid ja osaletakse giiditöös.

906,00

Narva Keskraamatukogu

Mälestiste radadel

Noori kaasatakse Eesti ja Narva linna ajaloomälestiste uurimisse ja säilitamisse. Siivertsi piirkonna kalmistul korrastatakse mälestisi, pildistatakse ja kogutakse infot sinna sängitatud inimeste kohta ning koostatakse lühikesi ajalooteatisi. Noored õpivad hindama ajaloomälestisi, oskavad neid talletada ning on kaasatud loovtegevusse.

703,00

Põhja-Pärnumaa Raamatukogu

Pärnu-Jaagupi noored õpivad ja õpetavad kodukanti tundma

Tehakse koostööd noortega ja kaasates neid  kodukoha (pärand)kultuuri säilitamisse. Valmib Pärnu-Jaagupi alevit tutvustav lauamäng, mis kingitakse see Pärnu-Jaagupi põhikoolile, lasteaiale, kohalikule muuseumile, samuti teistele valla koolidele ning noortekeskustele ja valla külalistele.

900,00

Tartu Mänguasjamuuseum

Animapäev Tartu Mänguasjamuuseumis 3.08.2021

Kaasatakse Türi valla noori väiksematest asulatest, et luua animafilme Tartu mänguasjamuuseumi reklaamivateks videoteks. Koolituse käigus õpitakse tegema lihtsate vahenditega animafilmi, kasutades vaid mobiiltelefoni või tahvelarvutit.

536,00

Tallinna Keskraamatukogu

"Vaim valmis" - vaimse tervise koolitused ja arutelud noortele

Projekti käigus antakse noortele teadmisi kultuuri ja kirjanduse abil vaimse tervise hoidmise võimalustest, innustada neid saama osa rohkem kultuurist ning kogetud kultuurielamusi teistega jagama. Noortele korraldatakse kohtumiste sari "Vaim valmis". Toimub viis kohtumist kirjandus-, kunsti-, muusika-, tantsu- ja teatriteraapia teemadel. Iga kohtumine koosneb loovast koolitusest ja vestlusringist.

500,00

Lääne-Nigula valla Noortekeskus

Taebla kodukandi ajaloo õpperada

Taebla kogukonna noored kaasatakse kodukoha ajaloo ja kultuuripärandi uurimisse ning märkamisse. Projekti lõpuks on tähistatud Taebla piirkonna huvitavamad ajaloolised paigad infotahvlitega, kokku on pandud kodukandi ajaloo õpperada ning kohad on märgitud kaardile. Lisaks on Taebla raamatukogus avatud kogukonna ajalooliste paikade näitus. Projektis osalevad noored ja kogukonnaliikmed saavad uusi teadmisi Taebla piirkonna ajaloost ja kultuuripärandist.

870,00

Lääneranna Noortekeskus

Podcast “Virtuaalne raamatuklubi”

Koos noortega luuakse podcastisari “Virtuaalne raamatuklubi.” Igas saates räägivad noored kirjandusest, kultuurist ning sellest, kuidas need valdkonnad meie igapäevaelu mõjutavad. Projekti sisendi on andnud noored, kes soovivad salvestusi luua ja podcastid on nii noortele kui täiskasvanutele “isutekitajaks”. Eesmärk on propageerida noorte seas lugemist.

1000,00

Paikuse Avatud Noortekeskus PaNoKe

Pärnu – ja pärnumaalane läbi aegade

Fotokonkursi “Pärnumaalane läbi ajaloo”  ja videoprojektiga “10 küsimust pärnakale” talletatakse pärnumaalaste mälestused kodukohast ning nooruspõlvest. Pärnumaa kultuuri nädala raames saavad noored võimaluse kiigata kodukoha ajaloosse ja kultuuri. Projekti eesmärk on suurendada noorte huvi ja teadlikkust kodukandi kultuuri suhtes ning ajendada kultuurpärandit hindama ning jäädvustama.

775,00

Aruküla Noortekeskus

Pop-Up- raamatukogu

Aruküla raamatukogu ja noortekeskus viivad projekti raames ellu pop-up-raamatukogu, mis tähendab, et raamatukogu viiakse paaril korral nädalas sinna, kus on noored ehk  suvekuudeks ühildatakse noortekeskus ja raamatukogu. Pop-up-raamatukogus on plaanis teha kolm töötuba, et suurendada noorte huvi lugemise vastu. Minnakse ka  alevist välja, kus noortele suunatud tegevusi pole ning raamatukogu on avatud ainult kord nädalas.

500,00

Liivi Muuseum

Muusikapala loomine murdemuusika helitöötluse töötoas

Tutvutakse Kodavere pärimusliku materjaliga Eesti rahvaluule arhiivis ja Liivi muuseumis (nt pajatused, laulude salvestused). Juhendaja kaasabil valitakse välja teksti- ja meloodiakatked, mida õpitoa käigus töödeldakse. Õpitoas salvestatud helimaterjali põhjal luuakse uus unikaalne muusikapala.

980,00

Emmaste Avatud Noortekeskus,
Sõru Muuseum,
Leisu Noortetuba Emmaste Vaba Aja Keskus.

Kiviajast-Ajapaika

Noored tutvuvad Sõru muuseumi foto- ja negatiivikoguga ning osalevad töötubades, kus õpetatakse fotode digiteerimist ja järeltöötlust. Digiteeritud fotodel olevad vaate/motiivid taaspildistatakse ja tehtud töödest vormistatakse näitus, ühtlasi lisatakse digiteeritud fotod koos kaasaegsete ülesvõtetega keskkonda Ajapaik (www.ajapaik.ee). Digitseeritud fotosid kasutatakse ka MuIS keskkonna täiendamiseks.

860,00

Valga Muuseum

Valgamaa omakultuuri sündmused noortele

Noored tutvuvad rahvakultuuri töötubades esivanemate eluolu ja mõttemaailmaga, osaledes rahvajuttude/rahvapillide ning jutuvestmise töötoas, metsaretkel, regilaulutöötoas ja villatöötoas,  Projekti tulemusena valmib õppevideo.

470,00

KALENDER

November 2021
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

TULEKUL

Sündmused puuduvad

Suurenda

Kontrastsus