EESTI RAAMATUKOGUHOIDJATE ÜHING

ESTONIAN LIBRARIANS ASSOCIATION

Raamatukoguteenus linna keskraamatukogudes

Andmed seisuga 7.04.2020, uuendatud 16.04.2020, 2.04.2020, 11.05.2020, 17.05.2020

Kohtla-Järve Keskraamatukogu

  • Alates 18. maist on Kohtla-Järve Keskraamatukogu ja haruraamatukogud avatud.
  • Rohkem infot: http://k-jarve.lib.ee/

Narva Keskraamatukogu

Sillamäe Linna Keskraamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu

    •  Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad ja haruraamatukogud valmistuvad eriolukorrast väljatulekuks ning hakkab e-raamatukogude ja e-teenuste pakkumise kõrval järk-järgult taasavama teenuseid, mis eeldavad raamatukokku kohapeale tulekut.
    • Arvestama peab siiski mitmete piirangutega nii eriolukorra perioodil kui selle järel. Raamatukogu külastades on vaja järgida eriolukorra ohutusjuhiseid.
    • NB! Raamatukogu pikendab lugejate käes olevate teavikute tagastustähtajad ka peale eriolukorra lõppemist. Viiviste arvestus on peatatud.
    • Rohkem infot: https://keskraamatukogu.ee/lahtiolekuajad-ja-asukohad/

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogud on avatud kõigile Eesti elanikele
Üleriigilise eriolukorraga seoses avas Tallinna Keskraamatukogu 18. märtsil oma e-raamatukogud kõigile Eesti elanikele. E-raamatukogusid saavad kasutada ka need, kes elavad välismaal või on sinna viiruse tõttu lõksu jäänud.

E-raamatukogus ELLU. Tallinna Keskraamatukogu avas veebipõhise lugejaks registreerumise, et ligipääsu e-raamatukogule ELLU saaksid kõik Eesti elanikud. Üleriigilise eriolukorraga seoses hangib Tallinna Keskraamatukogu e-raamatute litsentse tavalisest suuremal hulgal, et rahuldada kasvanud nõudlust kirjanduse järele. Välja laenatud raamatutele on võimalik end lisada teavitusnimekirja. Kõikidel e-raamatutel on eelvaade, mis laseb raamatuga tutvuda enne laenamist. ELLU on kohandatud vaegnägijatele. Rohkem infot ELLU võimaluste kohta leiab e-raamatukogu veebilehelt. Lugejaks registreerimise info leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt. ELLUsse sisselogimisel on kasutajatunnusteks on isikukood ja Minu E-raamatukogu OverDrive sisaldab inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ning audioraamatuid. Raamatuid saab lugeda või kuulata arvutis ning erinevates nutiseadmetes kas veebilehitseja või äpi kaudu, samuti laadida e-lugeritesse.

E-raamatukogust RBdigital saab laenata ja lugeda e-ajakirju inglise, vene ja hiina keeles. Valikus on käsitöö- ja kodukujundus-, samuti hobidega (fotograafia, tehnika jms) seotud ajakirju. Lugeda saab näiteks ajakirju Newsweek, All About History, Backpacker, Health & Fitness, Lonely Planet Traveller. Laste- ja noorteajakirjadele valikus on näiteks e-ajakirjad Minecraft World Magazine, How It Works ja Storytime. Artiklitest saab teha väljatrükke. Korraga laenatud e-ajakirjade arv ega nende kontol hoidmise aeg ei ole piiratud. E-ajakirju saab lugeda nii veebilehitsejas kui seadmesse installeeritud RBdigitali rakenduses.

Edastanud ka üleskutse, et kõik kohalikud omavalitsused on oodatud e-raamatute ostmist toetama. Palve edastatud ka raamatukogudele, et suhtleksid oma raamatukogu omanikega. Annetusi saab mugavalt teha Tallinna linna e-teeninduse keskkonnas, infot leiab siit . Ülekandeks saab sõlmida koostöölepingu vms lepingu. Annetusi on oodatud tegema ka kõik lugejad, kes soovivad, et e-raamatukogudes oleks laiem valik raamatuid.

23.03 algatas raamatukogu kampaania „Loeme ette!“ . Küsimused aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu

KALENDER

Jaanuar 2021
E T K N R L P
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TULEKUL

Sündmused puuduvad

Suurenda

Kontrastsus