EESTI RAAMATUKOGUHOIDJATE ÜHING

ESTONIAN LIBRARIANS ASSOCIATION

 

Üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus!“

2015

 

 

Üleriigilised raamatukogupäevad toimuvad traditsiooniliselt 20.–30. oktoobrini,
sel aastal juba 25. korda

Raamatukogupäevade Kohtume raamatukogus erileht

Muusika-aasta puhul on ka raamatukogudes sel aastal põhjust muusikat avastada ja märgata. Erinevad sotsioloogilised uuringud kinnnitavad, et populaarseimad kultuuriharrastused Eestis on just muusikaga seotud. Muusika-aastagi on ellu kutsutud eelkõige selleks, et innustada muusikahuvi ja suurendada muusika rolli Eesti inimeste elus.

Raamatukogupäevade ajal tasuks raamatukogudes välja otsida ja esile tuua muusikaga seonduv. Muusikat kuulata või noote laenutada saab vähestes raamatukogudes, kuid muusikast ja muusikute kohta on kirjutatud arvukalt raamatuid. Näitused, viktoriinid, kohtumised võiksid kantud olla muusikast. Mõned võimalikud ideed: Kaasates lugejaid võib teha väljapanekuid näiteks kodudes leiduvatest omaaegsetest kooli- või seltskonnalaulikutest, ka käsikirjalistest, aga miks ka mitte kohaliku melomaani heliplaadikogust. Tasuks mõelda ka koostööle üliõpilaskorporatsioonidega. Muusikalistes töötubades võib tutvust teha mõne rahvapilliga või ühiselt laulda paikkonna rahvalaule. Miks mitte korraldada lõunadisko või pealelõuna kohalike rahvamuusikute või hoopis muusikakooli õpilastega. Eesti rahvatantsu kõrval võib tutvust teha ka eksootilise India muusika või temperamentse Flamencoga. Vaikses raamatukogus kõlavad muusikalised üllatused on esialgu kindlasti ootamatud aga loodetavasti meeleolukad ja meeldejäävad, sest muusika ju rõõmustab südant.

Viimastel aastatel on raamatukogupäevade ajal kutsutud raamatukogudesse tuntud inimesi, et tutvustada, teadvustada ja väärtustada raamatukoguhoidja ametit. Et meie ametile rohkem tähelepanu juhtida ning ettevõtmistele laiemat kõlapinda leida, siis kutsume ühiselt tuntud inimesed raamatukokku 27. oktoobril. Tuntud inimene võib olla nii laulja, koorijuht, muusik või hoopis oluline kohalik ametimees vallast, külast või linnast.

Raamatukogupäevad Eesti raamatukogudes - info ürituste kohta SIIT

ÜLERIIGILISED ETTEVÕTMISED

7. oktoober       Võistluse "Infootsing Internetist 2015" eelvoor 
Juhend  Tulemused
20. oktoober  Raamatukogupäevade avamine Kohtla-Järve Kultuurikeskuses (Keskallee 36)
KAVA siit
Raamatukoguhoidja mälumäng. Küsimused, tulemused siit

22. oktoober VIII teadus- ja erialaraamatukogude päev Sisekaitseakadeemias (Kase 61, Tallinn) Registreerumine 16. oktoobriks 2015
KAVA siit
28. oktoober Võistluse "Infootsing Internetist 2015" lõppvoor Tartus Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) Tulemused
30. oktoober XV maaraamatukoguhoidja päev Palamuse rahvamajas
KAVA siit

Raamatukogupäevade korraldamist toetavad Kultuuriministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu

 

Märts 2023
E T K N R L P
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
04 Apr 2023;
Koolitus "Kohalike dialoogid kohalikus raamatukogus"
10 Apr 2023;
ERÜ maaraamatukogude sektsiooni teabepäev
14 Apr 2023;
ERÜ kooliraamatukogude sektsiooni kevadine teabepäev 

Suurenda

Kontrastsus