preloader

Üldkoosolek

Foto: T. Malsroos
Foto: T. Malsroos

Kõnekoosolek ja ERÜ üldkoosolek 25. aprillil 2024

Aprilli lõpus toimus Tallinnas Hopneri majas ERÜ traditsiooniline kõnekoosolek ja iga-aastane üldkoosolek.

Kõnekoosolekul „Raamatukogu kultuuririkkuse aastal“ tutvustas Tallinna Ülikooli teadur Kadri Kasemets esialgseid tulemusi uuringust, mille fookuses on rahvaraamatukogude kohandumine kahanevas maapiirkonnas. Kõneleja tõdes, et igal kohal oma iseloom ja võimekus ning kohapõhisem lähenemine loob kogukonnatunde. Raamatukogu kätkeb endas kollektiivset mälu ning ta on nn vahepealne koht või „kolmas ruum“, mis on nii neutraalne sotsiaalne võrgustik kui ka kohtumispaik. Uuringu raport ilmub eeldatavasti aasta lõpul.

Aastal 2025 möödub 500 aastat esimese eesti keelt sisaldanud trükise ilmumisest. Eesti Kirjanduse Seltsi tegevjuht Marja Unt tutvustas  juubeliaasta tähistamise ettevalmistusi ja Eesti raamatu aasta peakomitee liige Katre Riisalu mõtteid, mida raamatukogud on välja pakkunud juubeliaasta tähistamiseks.

2023. aasta parimatel raamatukoguhoidjatel oli tore võimalus tutvustada auhinnatud tegusid ja tegevusi.

Üldkoosolekul kinnitati ERÜ 2023. aasta tegevusaruanne 2023.pdf, majandusaasta aruanne ja 2024. aasta kava.

Juhatusse valiti uue liikmena Jõgeva Linnaraamatukogu direktor Kristi Pukk ja teiseks valimisperioodiks Tallinna Keskraamatukogu arendusjuht Kristi Veeber. Üldkoosolekul osaled 80 liiget koos 183 volitusega.

Sündmust jäädvustas Teet Malsroos, vt galerii.

Ühingust

Kalender