preloader

Eesti raamatukoguhoidjate XII kongress "Raamatukogu on tulevik"

2023. aasta on Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingule märgilise tähendusega – möödub 100 aastat asutamisest ning 35 aastat taasasutamisest. Raamatukoguhoidjate kongressid on aegade jooksul olnud sihtide seadmise verstapostideks – ERÜ asutati raamatukoguhoidjate I kongressil 24. veebruaril 1923. aastal ja taasasutati V kongressil 1988.

​XII kongress toimub 18.–19. mail 2023 Viimsi Artiumis ning kannab pealkirja „Raamatukogu on tulevik“: Kava

Raamatukogud on 2023. aastal keeruliste valikute ees. Ühelt poolt tuleb seista selle eest, et säilitada kogukonnas minimaalsedki teenused ning tagada kõigile võrdne ligipääs informatsioonile ja teadmistele. Teisest küljest on ühiskonnas kasvanud ootus, et raamatukogu on kogukonnakeskus, kus toimub alati midagi huvitavat ja harivat. Kõigil on võimalus tulla aega veetma, kohtuma kogukonna liikmetega või ka tegema oma igapäevast (kaug)tööd. 

Suurfoorumil ongi kavas kõneleda raamatukogude tähendusest, väärtusest, mõjust ja ees ootavatest muutustest. Meie tänased teadmised toetuvad eelmiste tegijate kogemuste pagasile, seepärast peatutakse põgusalt ka kutseühingu 100-aastasel arenguteel.

Rohkem infot:

Reet Olevsoo

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu büroo juhataja
ela(at)rara.ee
630 7427

Kalender