preloader

Head ERÜ liikmed, kutsume üles kandideerima kutseühingu juhatuse esimehe ja liikme kohale!

ERÜ juhatus kutsub üles kandideerima ERÜ juhatusse. Kandideerima on oodatud ERÜ liikmed, kes soovivad aidata kaasa raamatukogude ja raamatukoguhoidja kutse väärtustamisele ning rääkida kaasa raamatukoguhoidjatele ja ühiskonnale olulistel teemadel. Kandideeri kui oled valmis järgmisel kolmel aastal vabatahtliku tegevusena panustama sellesse, et ERÜ oleks veel mõjukam ja professionaalsem organisatsioon. Raamatukogud, esitage oma tublid inimesed kutseühingu juhatusse kandideerima! On oluline, et juhatuses oleks esindatud erinevate raamatukogutüüpide inimesed, et otsustusprotsessides kaalutaks rohkemate osapoolte ettepankuid ja seeläbi leitaks parimad lahendused raamatukogunduse arenguks.

Oodatud on esindajad kooliraamatukogudest, erialaraamatukogudest ja ka teadusraamatukogudest.

28. veebruaril 2023 toimuval ERÜ aastakoosolekul valime järgmiseks kolmeks aastaks juhatuse esimehe ja viis liiget.

Valimisperiood lõpeb selleks ajaks juhatuse esimees Tuuliki Tõistel (Tallinna Tehnikaülikooli Raamatukogu) ja liikmetel Gerli Lehemetsal (Pärnu Keskraamatukogu Paikuse harukogu), Maris Noolel (Tallinna Tehnikaülikooli Raamatukogu), Kristina Pail (Tartu Linnaraamatukogu), Katre Riisalul (Eesti Rahvusraamatukogu) ja Krista Visasel (Pärnu Keskraamatukogu). Kuni 2024. aastani tegutsevad juhatuses edasi Meili Andreller (Kivi-Vigala raamatukogu), Halliki
Jürma (Tartu Linnaraamatukogu) ja Kristi Veeber (Tallinna keskraamatukogu).

Kandideerimiseks tuleb ERÜ juhatusele (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.a) esitada hiljemalt 20. jaanuariks 2023 järgmised dokumendid:

  1. Soovituskiri/ esildis kandidaadile
    Kiri peab sisaldama kandidaadi esitaja arvamust selle kohta, miks just see inimene võiks olla ERÜ juhatuse liige. Soovituskirjast peab selguma ka kandideerija senine tegevus ja kogemused raamatukogunduse valdkonnas. Kandideerija tööandja peab teadma ja nõus olema, et kandideerija osaleb ühingu juhatuse koosolekutel ja osaleb üleriigiliste sündmuste ettevalmistamisel oma töö ajast.
    Soovituskirjale peab alla kirjutama vähemalt üks ERÜ liige.
  2. Kandideerija kirjalik nõusolek
    (Et ei saaks esitada inimest, kes teistele tundub tubli ja toimekas, aga inimene ise endale lisakohustusi võtta ei soovi).

Valimispäeval (ühingu aastakoosolekul) peab kandideerija pidama juhatusse kandideerimiseks motivatsioonikõne.

ERÜ aasta- ja kõnekoosolek toimuvad 28. veebruaril algusega kl 11.00 Tallinna Ülikooli Tallinna saalis (Mare hoone, Uus-Sadama 5).

Heade soovidega
ERÜ juhatus

Kalender