preloader
CoBaL 11 2020

Balti raamatukoguhoidjate 11. kongress „The Impact of Libraries in the Society“ 22. oktoobril 2020.

Digikultuuri teema-aastale kohaselt sai kongress teoks esmakordselt veebis. Veebikongressil sai osaleda tunduvalt suurem arv kuulajaid kui kongresside ajaloos seni on olnud võimalik.
Ühe päeva jooksul sai osa uuematest arengutest Balti riikide raamatukogudes ning põgusalt tutvuda ka Põhjamaade raamatukogunduse värskete tuultega.
IFLA poolt tõi tervitused tulevane president Barbara Lison.

Kongress oli kuulajaile osalustasuta.

Suurfoorumi korraldas koostöös kutseühingutega Lätist ja Leedust Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing. Toetasid Kultuuriministeerium ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

Kongressi CoBaL 11 kodulehel leiate programmi, ettekannete videod jm. 

Balti riikide raamatukoguhoidjate koostööl on pikk ja väärikas ajalugu. Üheks väljendusvormiks on iga viie aasta tagant toimuv kongress, mida on alati korraldanud raamatukoguhoidjate ühingud. Esimene kongress toimus juba 1930. aastal Riias, see järel 1935. a Eestis ja 1938. a Leedus. Pärast 56 aasta pikkust sunnitud vaheaega, mil nõukogude perioodil oli ühistegevus erialaorganisatsioonides keelatud, ennistati koos raamatukoguhoidjate ühingute tegevuse taastamisega ka kongresside traditsioon. 1991. aastal toimus IV kongress taas Riias. Misjärel jälle iga viie aasta tagant kordamööda erinevas Balti riigis.2020. aastal on korraldamise järjekord taas Eesti käes. Esialgu kahepäevaseks kavandatud üritus Tartus ei saa kahjuks koroonaviiruse leviku tõttu toimuda, kuid seda enam ootame rohkemate kolleegide veebiülest osavõttu.

Kohtumiseni veebikongressil!
ERÜ juhatus

Kalender