IFLA interneti manifesti juba kolmas täielikult uuendatud versioon sätestab põhimõtted, millele raamatukogude arvates peaksid põhinema internetti puudutavad otsused, sealhulgas kirjeldab raamatukogude enda panust.
Manifest esindab raamatukogude ühist seisukohta interneti osas – esitab meie nägemuse inimesekesksest internetist, loob mõjuva narratiivi raamatukogude rollist digitaalses ruumis ning annab soovitusi erinevatele osapooltele. Dokument aitab tagada, et raamatukogude hääl jääks interneti valitsemise aruteludes asjakohaseks ja mõjukaks.
„Raamatukogud usuvad inimesekeskse interneti olulisusse, mis tagab õigused ja toetab arengut. Lähtepunktiks on põhiõiguste – juurdepääs informatsioonile ja teadmistele – kaitsmine. Nende õiguste tagamiseks ja internetti puudutavate visioonide elluviimiseks peame saama valitsejate otsused õigesse suunda. See nõuab otsustajate ja sidusrühmade, sealhulgas raamatukogude, tegevust kõigil tasanditel, nii (oma)valitsuste sees kui ka väljaspool.“
IFLA interneti manifest koosneb viiest teemapunktist. Esmalt kirjeldatakse visioonid maailma ja raamatukogude kohta, seejärel antakse põhjalikumad ideed ja suunised, kuidas luua inimesekeskne internet, kuidas (oma)valitsused saavad visiooni ellu viia ning milline on kaasav ja õigustel põhinev infoühiskond. Läbivalt on olulisemateks märksõnadeks ligipääsetavus, ühendatus, kaasatus. Võib jääda mulje, et tänapäeval on kõigil kogukonna liikmetel lihtne ja vaba ligipääs internetile, kuid on palju inimesi, kes vajavad interneti kasutamiseks abi täiendavate teadmiste ja infrastruktuuri näol.
Manifesti tõlkisid eesti keelde ERÜ noorteklubi liikmed Jaana Tõnisson ja Ceili Vilimas.
Manifesti dokumendi eestikeelne versioon on leitav IFLA repositooriumist ning seda võivad vabalt kasutada kõik asjassepuutuvad osapooled.