preloader

Projektikonkursist "Raamatukogud-muuseumid-noored" 2020. aastal toetuse saanud projektid

Tori valla raamatukogu lõi koostöös Sindi muuseumi ja Sindi noortekeskusega koguperemängu „Sindi silmaring“. Mäng paneb proovile teadmised Sindi linna kohta, õpetab noortele tundma uhkust oma kodukoha üle ja laiendab kultuurialaseid teadmisi. Mäng on mõeldud nii noortele kui vanadele, kohalikele kui külalistele. Lähemalt tutvustatakse projekti VIDEOS . 

Jõhvi keskraamatukogu lõi koostöös Jõhvi ja Voka noortekeskustega Eesti kirjandusklassikute teoseid ja veebikeskkonda Zoom kasutades koos noortega digi-näiteringi. Projekti eesmärk oli õpetada noortele, et kunsti ja loomingut saab teostada igal kujul. Noorte näitlejate värvikaid etteasteid saab näha SIIN.

Narva-Jõesuu koduloomuuseum kaasas Narva-Jõesuu noortekeskuse abil noored nende kodulinna kultuuri ja ajaloo uurimisse. Noored lõid Narva-Jõesuu virtuaalnäituse ja huvitavate paikade kaardi (kui kaart ei avane Google Chrome’iga, proovige teist veebisirvijat). Projektis osalenud noored said uusi teadmisi linna ajaloostja tutvusid muuseumitööga. Kuidas projekt valmis, saab teada sellest VIDEOST.

Sihtasutus Saaremaa Muuseum ja Kuressaare noortekeskus Noortejaam kutsusid noori osalema praktilistes õpitubades, tutvuma erinevate pärimuse/ajalooallikate ning digilahendustega. Noored katsetasid ja hindasid muuseumihariduse tegevusi ja käisid Kuressaare lossis ideekorje retkedel. Noored lõid praktiliste õpitubade käigus uusi muuseumiampse - selliseid, mis neile meeldivad. Projekti tutvustav VIDEO.

Emmaste vaba aja keskus ja Sõru muuseum korraldasid konkursi, et innustada noori leidmaks oma kodu/pere vanim asi ja rääkida selle lugu. Esemed koos lugudega koguti Sõru muuseumi ja neid pildistati viisil, mis aitab selle eseme lugu jutustada. Projekti tulemusel on loodud hinnaline väärtus kogutud esemetest ja nende lugudest. Projekti lühitutvustust saab näha SIIN .

Tallinna keskraamatukogu korraldas koostöös Kesklinna noortekeskusega taskuhäälingu ehk podcasti töötoad noortele, kokkuvõtva nimega NoorCast. Noored said oskused taskuhäälingute tegemiseks, arendasid oma digipädevusi, lugemisharjumusi ja arutlemisoskust. Noorte tehtud saated on järelkuulatavad SIIN.

Valga muuseum ja Valga noortekeskus korraldasid noortele põnevad töötoad, mille käigus valmis koduloo- ja kultuuripärandit tutvustav videoklipp, nö virtuaalne ajaloonäitus "Valga Lõvidega maja". Noored õppisid kodulugu uurima, teksti esitama, fotosid digiteerima, infot otsima ja videot looma. Valminud VIDEOon veebis kõikidele kättesaadav.

Pühalepa vaba aja keskus koostöös Palade raamatukoguga kaasasid noored märkama ja väärtustama oma paikkonna kultuuripärandit. Noored kogusid ja jäädvustasid nii kodudes kui raamatukogudes leiduva materjali põhjal paikkondliku rannakalurluse traditsioone ja käisid kaluritega ka merel. Nad lõid virtuaalse pildiraamatu ning videoklipi ja veebikeskkonnas kasutatavad mälumängud. Projekti kokkuvõttev VIDEO.

Lääne maakonna keskraamatukogu ja Haapsalu noorte huvikeskus lõid koostöös lastega efektse fotonäituse stseenidest, mis lastele tuttavad raamatutest või rahvajuttudest. Lapsed koostasid fotolavastuste põhjal otsimis- ja arvamismängud. Fotosid eksponeeriti koos võrkkiikedega - kiiged, fotod ja raamatud tekitasid põnevate lahendustega ruumi, kus lugemishuvi hoogu saab. Rändnäitust saab kasutada mitmetel üritustel. Kuidas kiigeraamatukogu valmis, saab näha SIIT.

Mustvee valla noortekeskus koostöös Mustvee raamatukoguga kutsusid noori üles jäädvustada video või helina, pildi või tekstina Mustvee valla erinevate piirkondade kultuuri ja vaba aja veetmise võimalusi. Projekti käigus õppisid noored abi materjalina kunsti ja ajalugu kasutades rohkem väärtustama oma kodukohta. Valminud videodega saab tutvuda SIIN.

Haapsalu lasteraamatukogu avas 12. septembril kiigeraamatukogu, kus saab talve tulekuni võrkkiiges lesides lugeda. Foto: Arvo Tarmula
Haapsalu lasteraamatukogu avas 12. septembril kiigeraamatukogu, kus saab talve tulekuni võrkkiiges lesides lugeda. Foto: Arvo Tarmula

Toetatud projektid

Kalender