preloader

Projektikonkursist „Raamatukogud-muuseumid-noored“ toetuse saanud projektid

 

2024

 

Taotleja: Hageri Muuseum

Projekt: Esivanematel külas

Projekti eesmärk on tutvustada ja kinnistada noortele pärimuskultuuri, oma kodukoha pärimust ja sellega seonduvaid tegevusi. Julgustada noori läbi isetegemise ja kogemise. Kavatsetakse laste jaanipäeval, laagris ja pärimuspäeval järjepidevalt tutvustada ja läbi mängida folkloorist tulenevaid mänge, tutvustada  maalähedast eluviisi ja töövõtteid.

Toetussumma: 985,00   

                      

Taotleja: Kose raamatukogu

Projekt: Noored ekraanide tagant päris maailma

Koostöös noortekeskuse ning noortega tutvume kohaliku kirjaniku Stella Noode elu ning loominguga. Külastatakse kohalikku ettevõtet, et saada puitmaterjali pingi valmistamiseks, mis mõeldud kohaliku kirjaniku austamiseks ja meenutamiseks. Eelnevalt matkatakse mööda kirjaniku eluradu ja kodukohta, et temast rohkem teada saada, seejärel ehitatakse koostöös noortega pink ja koos kogukonnaga tehakse pingi avamistseremoonia.

Toetussumma: 332,00                        

 

Taotleja: Paide Avatud Noortekeskus

Projekt:  Mitmekultuuriline kogukonnapiknik

Projekti eesmärk on rahvusvahelise vabatahtlike ja kohalike noorte  kaasabil elavdada ja julgustada noori omaalgatusele ja  ettevõtlikkusele Paide linna maapiirkondades (Roosna –Alliku ja Sargvere). Projekti elluviimine aitab  kaasa kogukonna ühenduste, asutuste  ja kohalike noorte koostööle ning oma piirkonna elu elavdamisele läbi ühise suvise ettevõtmise.

Toetussumma: 1000,00                        

 

Taotleja: Põhja-Sakala  Raamatukogu

Projekt: Kunst ja kultuur linnaruumi osana Suure-Jaani linnas

Eesmärk on noori kaasata Suure-Jaani linnaruumi kui kultuurikandjat avastama. Noored saavad  teadmisi linnaplaneeringust, keskendudes eriti kunsti ja kultuuri valdkonna objektidele. Võimalus on osaleda mitteformaalses õppes,  osaledes Suure-Jaani linnaekskursioonil. Saadakse teadmisi linnaplaneerimisest ja toimub fotografeerimise koolitus - kuidas pildistada linnaruumi. Noored saavad osaleda kultuuriloomes- nende pildistatud fotod on näitusel "Minu kultuurilinn Suure-Jaani".

Toetussumma: 666,50

 

Taotleja: Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseum

Projekt:  Tunne oma kodukandi ajalugu

Projekti eesmärk on luua koos Räpina Noortekeskuse noortega interaktiivne inforada, mis tutvustab laiemale sihtgrupile Räpina ajalugu ning loob paremad seosed vaatamisväärtuste  ja ajaloosündmuste vahel. Inforada saavad kasutada kõik huvilised ja raja läbimine on võimalik lõimida nii vabaaja, huvitegevuse kui ka ainetundidega haridusasutuses (nt ajalugu, ühiskonnaõpetus, kehaline kasvatus).

Toetussumma: 1000,00

 

Taotleja: Tallinna Keskraamatukogu

Projekt:  Raamatust taldrikule: kokkame koos!

Projekti põhieesmärk on ühise toiduvalmistamise ja kirjanduse kaudu tutvustada noortele eesti keelt, kultuuri ja ajalugu. Soovitakse aidata kaasa eesti ja muu emakeelega noorte omavahelisele lõimumisele ja suhtlemisele. Projekti tegevused tutvustavad raamatukogu ja noortekeskust kui avatud ja turvalisi paiku eri kultuuridest pärit noortele. Projekt tugevdab Põhja-Tallinna Noortekeskuse ja Tallinna Keskraamatukogu omavahelist koostööd ning võimaldab mõlema teenuste ristturundust noorte seas.

Toetussumma: 1000,00

 

Taotleja: Tori Valla Raamatukogu

Projekt:  Tuulutame Sindis tehtud fotosid

Projekti eesmärk on läbi vanade ja uute fotode tutvustada erinevast rahvusest noortele Sindi linna ja selle lähiümbruse kultuuripärandit. Projekti tulemusena valmib koostöös raamatukogu, muuseumi ja noortekeskusega rändnäitus, millega saavad tutvuda kogu Tori valla elanikud.

Toetussumma: 600,00

 

Taotleja: Valga Keskraamatukogu 

Projekt:  Isetegemise rõõm

Projekti eesmärk on arendada piirkonna noortes oma kodukoha väärtustamise ja ümbritseva märkamise oskust ning tõhustada Karula ANK-i (asub Lüllemäel) ja raamatukogu koostööd. Läbi mitteformaalse õppe toome noorteni kultuuri aspekte, millele enamasti ei pöörata tähelepanu ja mida peetakse sageli iseenesest mõistetavaks. Tegevuste süda on Kaagjärve külas, kuhu viimastel aastatel on lisaks kolinud ka muukeelseid peresid, kus on ka noori. Ühistegevused aitavad siduda kohalike noori uute elanikega.

Toetussumma: 800,00                                 

 

Taotleja: Viljandi valla noortekeskus

Projekt: Rahatarkus raamatust reaalsusesse

Projekti eesmärk on noorte omaalgatuse toetamine Vana-Võidu piirkonnas rahatarkuse töötubade ja loengute kaudu. Noored korraldavad töötube oma elupiirkonnas koostöös kohaliku raamatukogu ja külaseltsiga, mis tõhustab asutuste vahelist koostööd. Noored saavad korraldusliku kogemuse, mida saab rakendada edaspidi kohaliku kultuuri rikastamiseks ja maapiirkonnas kogukonna noorsootöö kontseptsiooni arendamiseks.

Toetussumma: 950,00

 

Taotleja: Võru Noortekeskus MTÜ

Projekt: Taaskasutus on kultuur

Projekti eesmärgiks on propageerida noorte seas taaskasutust, sealhulgas ka raamatute taaskasutust ning tutvustada taaskasutust kui kultuuri. Projekti tulemusel on nii Võru Noortekeskus kui ka raamatukogu linnas rohkem nähtavad. See aitab tõsta mõlema asutuse populaarsust, tõmmata tähelepanu raamatutele ja lugemisele, elavdada koostööd raamatukogu ja noortekeskuse vahel.

Toetussumma: 666,50

 

Taotleja: Võsu Noortekeskus

Projekt:  Lahemaa piirkonna rannakeele ja -kultuuriga tutvumine ja lühifilmi tegemine

Projekti eesmärk on tutvustada kohalikele noortele rannakultuuri ja –keele ajalugu ning suurendada nende esinemis- ja näitlemisoskusi läbi töötubade. Projekti elluviimisega saame suurendada noorte ja raamatukogu koostööd  ning parandada noorte lugemisharjumusi. Lühifilmi tarbeks tehtavad intervjuud ja kohtumised suurendavad noorte kaasamist kogukonna tegemistesse ja kultuuri säilitamisse.

Toetussumma: 1000,00

 

Kalender