preloader

Projektikonkursist „Raamatukogud-muuseumid-noored“ toetuse saanud projektid

 

2023

Projektikonkursi "Raamatukogud-muuseumid-noored" lõpuseminaril
5. detsembril tehti kokkuvõtteid

Koostööprojektide konkursi "Raamatukogud-muuseumid-noored" toel on selgi aastal teoks saanud toredaid ja harivaid projekte. Kokku sai tänavu oma projektidele toetust 10 taotlejat.

Nii mitmegi projekti tulemustega saame kõik isiklikult tutvuda - näiteks lugeda Tõrva-Helme kergliiklusteel jalutades kohalikke legende, Võrus mängida maastikumängu, Viljandis minna kõhelugude linnatuurile või Tartus imetleda linnamuuseumi hoovil valminud suurt asfaldimaali.

 

Taotleja: SA Saaremaa Muuseum

Projekt: Saaremaa muuseumiampsud 2023

Projektis osalenud noored said katsetada ja hinnata muuseumihariduse tegevusi, pakkuda oma ideid ning mõned ideed ka välja arendada ehk noored lõid praktiliste õpitubade käigus uusi muuseumiampse.

Toetussumma: 1000

 

Taotleja: Võru Vallaraamatukogu

Projekt: Kogumik „Raamatud ja raamatukogud minu elus“

Võru Vallaraamatukogu kogus koostöös noortega lugusid raamatutest ja raamatukogudest, millest valmis raamat "Raamatud ja raamatukogud minu elus".

Toetussumma: 750

 

Taotleja: MTÜ Selts Raeküla

Projekt: Naksitrallid ehk Kirssidega kõigile

Projekti käigus tutvusid noored kultuuriasutustega, kust saadi inspiratsiooni oma näituseks, koolivaheaja laagris õpiti intervjueerima ja artiklit kirjutama.

Toetussumma: 1000

 

Taotleja: Võru Noortekeskus MTÜ

Projekt: Kirjanike aardejaht Võru linnas

Noorte ja raamatukogu koostöös loodi mobiilne, aardejahi sarnane maastikumäng, kus tuleb läbida erinevaid punke linnaruumis. Igas punktis on ülesanne ja kõik küsimused on seotud kohalike kirjanikega.

Toetussumma: 900

 

Taotleja: Ritsu Raamatukogu

Projekt: Mulgimaa muistendite tee!

Tõrva-Helme-Ritsu kergliiklustee äärde paigaldati infotahvlid, millelt saab lugeda piirkonna legende. Noorte arvates on jalutades või sportides on neid põnev lugeda ja lisaks soodustab see aktiivset liikumist.

Toetussumma: 1000
 

Taotleja: Viljandi Linnaraamatukogu

Projekt: Kõhelugude võistlus ja linnatuur „Õudselt tore Viljandi“

Korraldati kõhelugude võistlus, mille tulemusel valitud kõhelugudest valmis muuseumi abiga tuur ja tuurikaart, mida saab kasutada iseseisvaks linna avastamiseks. 

Võistlusele laekunud lugusid saab lugeda Viljandi Linnaraamatukogu veebist.

Toetussumma: 910
 

Taotleja: Valga Keskraamatukogu

Projekt: Noorte hariduslik suvelõpupidu Lüllemäel

Noored korraldasid Lüllemäel 23. augustil haridusliku peo. Noored suhtlesid ise vajalike teenusepakkujatega, mille tulemusena tulid noortele tegevusi ja teadmisi pakkuma Politsei- ja Piirivalveameti, Punane Rist, Päästeamet, Karula Naisselts ning teenusepakkujad.

Toetussumma: 900
 

Taotleja: Saaremaa Noorsootöö Keskus

Projekt: Raamatute erinevad võimalused olla noortele ja noortega koos: helis, pildis ja raamaturiiulis

Projektis leidsid tegevust eri vanuses noored – korraldati perepäev ja kultuurilised laagrid, kus noored said luua muinasjutte, video- ja helistalvestisi.

Toetussumma: 1000
 

Taotleja: Tartu Linnamuuseum

Projekt: Kunstinäitusest inspireeritud asfaldimaal „Rõõm ja mure kaksikvennad“

9. juuni õhtupoolikul maalisid Anne noortekeskuse lapsed koos juhendajate ja muuseumi töötajatega Tartu linnamuuseumi hoovi uue maalingu (eelneval päeval olid linnamuuseumi töötajad õuele ette joonistanud maali kontuurid). Maaling tehti valmis Eduard Rüga teose «Kaks lindu» ainetel ja jääb vaadeldavaks aastateks.

Toetussumma: 650
 

Taotleja: Elva Avatud Noortekeskus

Projekt: Muinasjutulised seiklused Elva Linnaraamatukogus

"Muinasjutulised seiklused Elva Linnaraamatukogus" projekti eesmärgiks oli elavdada noorte huvi lugemise ja lasteraamatute vastu ning selleks korraldati 6 temaatilist kohtumist noortele. Muinasjutulises võtmes toimunud töötubades meisterdati, arutleti raamatute üle, tehti viktoriine jm.

Toetussumma: 890

Kalender