preloader

Raamatukogupäevad "Rahvas algab raamatust"

20.–30. oktoobrini 2009

Rahvas algab raamatust 

ja asub teele tulevikku. Kirjapandud kogemused liituvad ühiseks mäluks, mis valgustab sihte ja suunab valikuid. Raamatukogud on määratud kogutud teadmisi hoidma ning oleviku kaudu tulevikule ulatama. Mälu hõõgniit on väärtuslik ja habras. Palju rahvaid on selle katkedes vajunud tagasi aegade hämarusse ekslema ja uut algust otsima. Ka tänavuste raamatukogupäevade juhtmõtte autor Hando Runnel hoiatab meid tulutahtsi ja tõteldes tehtud tuleviku eest.

Raamatukogupäevad on aeg, mil liidame taas hääled, et raamatukogud kuuldavaks ja nähtavaks teha. Erialastes mõõduvõtmistes õpime oma oskusi ja võimalusi paremini tundma ja edasi andma. Eriliste ettevõtmistega tõstame esile meie poolt pakutavate võimaluste paljusust. Niihästi väikestel maaraamatukogudel kui ka suurtel teadusraamatukogudel on täita asendamatu roll rahva mälu hoidmise ja edasiandmise missioonis.

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatus  kutsub huvilisi osa saama raamatukogude poolt pakutavatest kirjandusüritustest, näitustest jm. Raamatukogud paluvad tuntud inimesi rääkima oma lugemiselamustest ja -eelistustest, andma lugemissoovitusi ning tutvuma raamatukogu igapäevatööga. Kui näete kutset "Tuntud inimene raamatukogus", astuge sisse ja kohtuge omakandi inimestega.

Ja kuigi raamatukogupäevade moto on laenatud Hando Runnelilt, loeme tänavu üleriigilisel ettelugemispäeval kodus, koolis ja lasteaias ette Edgar Valteri jutte.

Viimastel aastatel on raamatukogupäevade plakati raamatukogudele kujundanud ja trükkinud "Koolibri", nii ka tänavu.

Tulge ja saage osa! Tee tulevikku läheb raamatukogude kaudu!

15. oktoober

Võistluse "Infootsing internetist 2009" eelvoor

20. oktoober

Raamatukogupäevade avamine Tartu Ülikooli Raamatukogus.

Raamatukoguhoidjate mälumäng

Üle-eestiline ettelugemispäev "Edgar Valter" Eesti Lastekirjanduse Keskuse eestvedamisel.

22. oktoober

II teadus- ja erialaraamatukogu päev Tallinna Tehnikakõrgkoolis, Pärnu mn 62, Tallinn.

23. oktoober

Eesti raamatu päev.

25. oktoober

Infokirjaoskuse päev.

28. oktoober

Võistluse "Infootsing internetist 2009" lõppvoor Tartu Linnaraamatukogus, Kompanii 3/5, Tartu.

30. oktoober

IX maaraamatukoguhoidja päev Avinurme Kultuurikeskus, Võidu 9.

ERÜ juhatus

Kalender