preloader

Üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus!“

20.–30. oktoobrini 2015

Üleriigilised raamatukogupäevad toimuvad traditsiooniliselt 20.–30. oktoobrini, sel aastal juba 25. korda

Muusika-aasta puhul on ka raamatukogudes sel aastal põhjust muusikat avastada ja märgata. Erinevad sotsioloogilised uuringud kinnnitavad, et populaarseimad kultuuriharrastused Eestis on just muusikaga seotud. Muusika-aastagi on ellu kutsutud eelkõige selleks, et innustada muusikahuvi ja suurendada muusika rolli Eesti inimeste elus.

Raamatukogupäevade ajal tasuks raamatukogudes välja otsida ja esile tuua muusikaga seonduv. Muusikat kuulata või noote laenutada saab vähestes raamatukogudes, kuid muusikast ja muusikute kohta on kirjutatud arvukalt raamatuid. Näitused, viktoriinid, kohtumised võiksid kantud olla muusikast. Mõned võimalikud ideed: Kaasates lugejaid võib teha väljapanekuid näiteks kodudes leiduvatest omaaegsetest kooli- või seltskonnalaulikutest, ka käsikirjalistest, aga miks ka mitte kohaliku melomaani heliplaadikogust. Tasuks mõelda ka koostööle üliõpilaskorporatsioonidega. Muusikalistes töötubades võib tutvust teha mõne rahvapilliga või ühiselt laulda paikkonna rahvalaule. Miks mitte korraldada lõunadisko või pealelõuna kohalike rahvamuusikute või hoopis muusikakooli õpilastega. Eesti rahvatantsu kõrval võib tutvust teha ka eksootilise India muusika või temperamentse Flamencoga. Vaikses raamatukogus kõlavad muusikalised üllatused on esialgu kindlasti ootamatud aga loodetavasti meeleolukad ja meeldejäävad, sest muusika ju rõõmustab südant.

Viimastel aastatel on raamatukogupäevade ajal kutsutud raamatukogudesse tuntud inimesi, et tutvustada, teadvustada ja väärtustada raamatukoguhoidja ametit. Et meie ametile rohkem tähelepanu juhtida ning ettevõtmistele laiemat kõlapinda leida, siis kutsume ühiselt tuntud inimesed raamatukokku 27. oktoobril. Tuntud inimene võib olla nii laulja, koorijuht, muusik või hoopis oluline kohalik ametimees vallast, külast või linnast.

Üleriigilised ettevõtmised

7. oktoober

Võistluse "Infootsing Internetist 2015" eelvoor.

20. oktoober

Raamatukogupäevade avamine Kohtla-Järve Kultuurikeskuses (Keskallee 36).

22. oktoober

VIII teadus- ja erialaraamatukogude päev Sisekaitseakadeemias (Kase 61, Tallinn). Registreerumine 16. oktoobriks 2015.

28. oktoober

Võistluse "Infootsing Internetist 2015" lõppvoor Tartus Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu).

30. oktoober

XV maaraamatukoguhoidja päev Palamuse rahvamajas.

Raamatukogupäevade korraldamist toetavad Kultuuriministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Kalender