preloader

Raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus!“

20.–30. oktoobrini 2014

Raamatukogupäevade ajal on  võimalik ERÜga liituda soodustingimustel ehk ilma sisseastumismaksuta!

Raamatukoguhoidjad kohtuvad 20. oktoobril raamatukogupäevade avamiseks Raplas, Eesti kõige rõõmsamate inimeste elupaigas (tuginedes Eesti Maaülikoolis 1998. aastal tehtud uuringule)! Avamisele on lubanud raamatukoguhoidjatega kohtuma tulla ka IFLA president Sinikka Sipilä.

Raamatukogupäevade ajal toimub kogu riigis palju erilaadseid ettevõtmisi, hea põhjus liikuda ühelt ürituselt teisele ja hoida nii vaim kui keha vormis, eks öelnud juba Vana-Rooma poeet Juvenal – Terves kehas terve vaim!

Kutsume raamatukoguhoidjaid üles olema liikuvad ning tervislike eluviiside tutvustajad – seda saab teha nii raamatuväljapanekute, kohtumisõhtute või isikliku eeskuju kaudu.

Kohtumispaika ei tohi muuta – kohtume raamatukogus ja traditsiooniks kujunenud kokkusaamistel!

Üleriigilised ettevõtmised

8. oktoober

Võistluse "Infootsing internetist 2014" eelvoor.

Raamatukogupäevade avamine Rapla Kultuurikeskuses.

20. oktoober

22. oktoober

Võistluse "Infootsing Internetist 2014" lõppvoor Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).

30. oktoober

XIV Maaraamatukoguhoidja päev Paide Kultuurikeskuses (Pärnu mnt 18).

Mis teeb inimese meele rõõmsaks? Meeldiv seltskond, hea keskkond, hea raamat, uued teadmised – neid asju on palju. Ka meie, raamatukoguhoidjad, saame inimeste meele rõõmsaks teha, pakkudes neile head lugemist, korraldades huvitavaid kohtumisi-kontserte, aidates e-maailmas toimetada või lihtsalt kuulates ära kellegi mure.

2014. aasta on kuulutatud Liikumisaastaks – kes loeb, see liigub! Ka raamatute lugemine on liikumine uute teadmiste poole. Väidetakse, et füüsise vormis hoidmiseks oleks hea teha päevas kümmetuhat sammu, et vaim värske oleks, võiks ju kuus vähemalt ühe raamatu läbi lugeda!

ERÜ juhatus

Kalender